STRONA GŁÓWNA
 Informacje o GCI
 GCI w Świętokrzyskim
 Ważne adresy
 Biblioteczka GCI
 • Biblioteczka GCI

  Praca i staże w UE - przewodni praktyczny
  Łukasz Dzienisz, Justyna Sobieska

  Książka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych podjęciem pracy lub odbyciem stażu w krajach Unii Europejskiej lub instytucjach wspólnotowych.

  Przewodnik zawiera informacje jak i gdzie szukać pracy lub stażu oraz jakie formalności należy spełnić przy ubieganiu się o legalną pracę w krajach piętnastki.

  Każdy zainteresowany karierą w unijnych strukturach będzie miał możliwość sprawdzić swoje umiejetności rozwiązując przykładowe testy rekrutacyjne oraz dowiadując sie jak najlepiej przygotować sie do konkursów.


  Jak założyć własną firmę
  Michael Morris

  W tej książce znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania przedsiębiorcy, a także praktyczne wskazówki dotyczące:
  - tworzenie bisnesplanu;
  - negocjacji handlowych;
  - zatrudnienia, wynagrodzenia, i szkolenia pracowników;
  - podatków, w tym VAT-u,
  - ubezpieczeń
  - i innych.
  Jezeli jesteś ambitnym przedsiębiorcą, a Twoim celem jest założenie i rozwijanie własnej działalności, docenisz zawarte tu użyteczne informacje i sprawdzone metody działania.  Studia w Europie - Poradnik 2005/2006
  Hanna Żurawska

  Niezbędnik studenta na export + CD ROM
  Zawiera niezbędne informacje dotyczące kosztów życia i nauki w Europie, pracy w trakcie studiów, a także jak walczyć o stypendium w Europie.  Jak zdobyć pierwszą pracę
  Penny Hitchin

  Poradnik ten pomoże ci jak przezwyciężyć wszystkie trudności! Oceń swoje umiejetności, atuty i zdolności. Naucz się właściwie interpretować ogłoszenia o pracę; poznaj charakterystyczne dla nich słowa-klucze oraz modne ostatnio wyrażenia. Zdobądż wiadomości o alternatywnych metodach poszukiwania pracy. Wykorzystaj podane przykłady do udoskonalenia swojego CV i listu motywacyjnego oraz przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.
  Poznaj swoją wartość
  John Caunt

  Ten Przystępny przewodnik jest skierowany do wszystkich, którzy czują że ich sposób myślenia o sobie dusi ich ambicje, czy to w życiu prywatnym, czy zawodowym.
  Praktyczne wskazówki, podane bez protekcjonalnego tonu, trafnie ujmujące istotę problemów, pomoga Ci:
  - zrozumieć problemy;
  - budować zaufanie do siebie;
  - rozwijać sposób myślenia uwalniający pozytywną energię;
  - eliminować negatywne przekonania i obawy;
  - utrzymywać samoocenę na wyznaczonym poziomie.


  Wypalenie zawodowe- przyczyny
  i zapobieganie

  Helena Sęk

  Książka jest adresowana do studentów psychologii, pedagogiki, medycyny, pielęgniarstwa i przedstawicieli zawodów szczególnie narażonych na wypalenie (np. nauczycieli, pracowników społecznych, policjantów) oraz do odpowiedzialnych za kształcenie i przygotowanie do pracy profesjonalistów usług społecznych.

  Kodeks pracy - komentarz wydanie IV
  Zbigniew Salwa


  Wzory Pism w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych
  Piotr Gujski, Maria Teresa Romer
  Opracowanie składa się z dwóch części. W pierwszej zawarte są wzory pism procesowych z zakresu prawa pracy, w drugiej - z zakresu ubezpieczeń społecznych. Pod każdym wzorem zamieszczony został komentarz dotyczący prawnych aspektów wzoru.Celem Autorów było bowiem nie tylko przedstawienie formalnej strony wniosków, ale także wskazanie odpowiednich przepisów prawa materialnego, będących podstawą ich formuowania. Część dotycząca ubezpieczeń społecznych zawiera dodatkowo wzory wniosków składanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  Książka prawnicza+bezpłatny dostęp do serwisu www.LexPolonica.pl


  Sztuak przemawiania i prezentacji

  Cristina Stusrt
  To praktyczny podręcznik, z którego dowiesz się, jak najskuteczniej przekazywać swoje poglady i pomysły. Autorka, wybitna brytyjska specjalistka w tej dziedzinie, doradzi Ci, jak:

  - przygotować sie do wystapienia
  - interesująco przemawiać
  - zrobić dobre wrażenie i okazać pewność siebie
  - przyciagnąć i utrzymać uwagę słychaczy
  - odpowidac na trudne pytania
  - stać się profesjonalnym mówcą bądź prezenterem
  - kontaktować sie z mediami

  Autorka uważa, że nawet najbardziej nerwowy człowiek potrafi sie nauczyć, jak przemawiać, jeśli pozna podstawowe zasady i techniki tej sztuki.
  Wywierani wrażenia na innych
  Mark Leary
  napisana jest jasno i nader przejrzyście. autor ujawnia rzetelna znajomość przedmiotu, co nie dziwi, jeśli się zważy, Mark Lear należy do wąskiego grona największych autorytetów w badaniach nad problematyka autoprezentacji. Na rynku polskim, na którym zaobserwować mozna zatrzęsienie prac mało wartościowych, jego książka może okazać się wprost bezcenna.

  Książka omawia:

  - stosowane przez ludzi różnorodne taktyki autoprezentacyjne
  - motywacje leżące u podstaw autoprezentacji
  - kontekst społeczny i kulturowy zachowań autoprezentacyjnych, a także ich konsekwencje.

  Doskonała rozmowa kwalifikacyjna
  Max Eggert

  Książka zawiera osiem części:

  1. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
  2. Odpowiedni wygląd i zachowanie
  3. Pytania i jak sobie z nimi radzić
  4. Sto pytań najczęściej zadawanych podczas rozmowy kwalifikacyjnej
  5.Sterowanie rozmową kwalifikacyjną
  6. Negocjowanie warunków zatrudnienia
  7. Po rozmowie
  8. Listy poleceń  Doskonały biznes
  Ron Johnson

  Doskonaly biznes to marzenie każdego, zarówno
  początkującego, jak i doświadczonego biznesmena. Choć z pewnością trudniej zrealizować, można jednak zbliżyć się do wymarzonego ideału.

  Może w tym pomóc ta oto książeczka - zwięzły i rzeczowy poradnik omaiwający wzorce planowania interesow i prowadznia firmy. Napisana prostym, przystępnym językiem, przedstawia konkretne przykłady i pokazuje, w jaki sposób dostosowac je do potrzeb własnego przedsiebiorstwa.  Jak sobie radzić ze stresem
  Joanna Gutmann

  Książka ta podejmuje zagadnienia stresu od dość specyficznej strony. Stresu, niestety, nie sposób ominąć, nie sposób bez niego żyć w dzisiejszym świecie, gdzie niemal na każdym kroku spotykamy się z sytuacją mogącą takie napiecia powodować. Zatem jeśli nie jestesmy w stanie zmienić rzeczywistości, spróbujmy zastanowić się, co zmienić w sobie, jak nabrac dystansu do własnychobowiązków związanychz codziennością, tak aby życie rpzestało byc męczące i denerwujące. Książka ta pokazuje nie tylko kierunek zmian, ale zmusza do szczegołowej analizy wlasnego postępowania i prponuje praktyczne ćwiczenia utrwalajace pożądane zachowania.


  Sztuka zarządzania sobą
  Marek Adamiec, Barbara Kożusznik

  Książka ta jest poradnikiem skierowanym głównie do osób zajmujacych się zarządzniem (aby pomóc im w tej pracy), ale także do każdego z nas. Są w niej zawarte wskazówki, jak zarządzać sobą samym, traktując siebie jako firmę "Ja". Autorzy uczą zrozumienia własnych pragnień i interesów, ustalania celów i osiągania ich w konkretnych okolicznościach życia i w harmonii z innymi ludźmi - zarówno w miejscu pracy, jak i w życiu prywatnym

  Książka ta powinna być lekturą każdego szefa. Powinni po nią sięgnąc studenci zarządzania, psychologii i socjologii, osoby profesjonalnie zajmujące się zarządzaniem, a także wszyscy zainteresowani ta problematyką.


  Jak przygotować swoje CV, żeby zdobyc wymarzona pracę
  Rebecca Corfield

  Zindywidualizowane wzorce CV i listów motywacyjnych, które pozwola Ci wyróznic się spośród innych kandydatów i zrobic wrażenie na pracodawcy.

  Zawiera takie zagadnienia jak:
  - jak długie powinno być CV
  - co powinno zawierać
  - jak je wyróznić
  - jak podkreślić swoje mocne strony i pomniejszyc słabości
  - co napisać w liście motywacyjnym
  Utrata pracy szansą na nowe życie
  Filip Żurawski

  Według autora utrata paracy często staje sie cennym darem od losu, dzieki któremu wszystko w życiu zmienia się na lepsze. Z książki czytelnik dowie się:
  - Jak uwierzyć w siebie, ukryć swoje"zakopane" talenty?
  - Czy szukac pracy podobnej do utraconej, czy też wybrać zupełnie inna drogę? Jaką?
  - Jakie sposoby poszukiwania pracy najczęściej prowadzą do jej zdobycia?
  - Dlaczego ludzie zdolni, pracowici, zaradni i wytrwali maja trudności ze zdobyciem pracy? Czego im brakuje? Jak zdobyć tę brakującą umiejetność?
  - Jak przygotować siebie i dokumenty do rozmowy kwalifikacyjnej?
  - Dla kogo dobrym wyjściem jest praca na własny rachunek? Jak ograniczyć ryzyko z tym związane?


  Psychologia Internetu
  Patricia Wallace

  Autorka, opierając się na wynikach najnowszych badań nauk społecznych, opisuje, jak nas zmienia ten nie do końca jeszcze poznany tw ór technologiczny. Co on nam daje, a co odbiera? Czy wirtualny roamns ma inny smak? Jak to się dzieje, że w cyberprzestrzeni częsti sprawiamy wrażenie chłodniejszych w "prawdziwym życiu"? Czy buszowanie po Internecie może miec wymiar terapeutyczny? Czy ten obiekt fascynacji jednych i niechęci innych sprawia, ze stajemy się lepsi czy gorsi? A może po porstu inni?


  Przewodnik po źródłach informacji o dokumentach Unii Europejskiej

  Sprawne wyszukiwanie potrzebnych dokumentow Unii Europejskiej wymaga i pewnej wiedzy, i okreslonego doswiadczenia. Przewodnik ten zawiera informacje o najbardziej użyteczych publikacjach, bazach danych i innych źródłach informacji, ma właśnie pomóc w znalezieniu unijnych traktatów, dyrektyw, decyzji, rozporządzen, raportów, komuniktów czy dancyh statystycznych. Do właściwej identyfikacji dokumentu konieczna jest wiedza o instytucjach Unii Europejskiej, ich kompetencjach oraz miejscu w procesie decyzyjnym, toteż w przewodniku zamieszczone są i te informacje.
  Vademecum - źródła informacji o Unii Europejskiej

  Publikacj ta zawiera podstawowe informacje o instytucjach i obszrach zainteresowania Unii Europejskiej wraz z odsyłaczami do stron interetowych poszczególnych organizacji oraz dokumentów.

  Przyjęta forma opracowania pozwala na szybkie poszerzenie i aktualizację zawartych w Vademecum wiadomości.
  Biblioteczka GCI zawira również 10-sięciotomowe wydanie Prawa Pierwotnego Unii Europejskiej  Zapraszamy do korzystania
  z Biblioteczki